banner

AKTUALNOŚCI

rozwiązanie konkursu "O Złoty Kałamarz" - 18 listopada 2022 r.

W piątek 18 listopada 2022 roku spotkaliśmy się aby uhonorować laureatów XIX Konkursu Poetyckiego "O złoty kałamarz".

W piątek 18 listopada 2022 roku spotkaliśmy się aby uhonorować laureatów XIX Konkursu Poetyckiego "O złoty kałamarz". Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego
w Środzie Wlkp wraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu Filia w Środzie Wlkp jak co roku jesienią oddała głos poetom powiatu średzkiego.
Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Kaczmarek, Katarzyna Jasińska- Kaczor i Zbigniew Król - przyznała następujące nagrody:
I miejsce: Teresa Kajl- Jankowska
II miejsce: Monika Łagiewka
III miejsce: Jagoda Maria Buch
oraz wyróżnienia:
Zinaida Bidziura
Barbara Gryglewicz
Maciej Urbaniak
Pankracy Demiński
Uroczystość wręczenia nagród po raz kolejny uświetniły występy młodzieży z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp, która odczytała wiersze uczestników konkursu. Dziękujemy Kasi, Emilii, Marcelinie, Justynie, Roksanie oraz Pani Karolinie Napierała.
Podczas spotkania mieliśmy okazję podziwiać występ ośmioletniego Antoniego Kaczmarka, ucznia Szkoły Muzycznej w Środzie Wlkp, który przepięknie zagrał na fortepianie.
Dziękujemy Galerii Miejskiej w Środzie Wlkp za gościnność, a Pani Magdzie Malinowskiej za pomoc w przygotowaniach.

 

 Lista aktualności
fb
blog
Serwis www.biblioteka.sroda.wlkp.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.