banner

AKTUALNOŚCI

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 12 października 2022 r.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Spotkałyśmy się za sprawą cudownej książki Doroty Terakowskiej „Poczwarka”.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Spotkałyśmy się za sprawą cudownej książki Doroty Terakowskiej „Poczwarka”.
Jest to opowieść o zamożnym, wykształconym małżeństwie. Ten doskonały wizerunek rodziny burzy przyjście na świat córki z zespołem Downa w najcięższej postaci.
Miłość do dziecka okazuje się bardzo trudna zwłaszcza dla ojca. Całkowicie odrzuca córkę, chce ją oddać do zakładu dla upośledzonych. Wstydzi się dziecka. Kiedy jednak poznaje swoją historię rodzinną, pokonuje wewnętrzną barierę. Jest już jednak za późno, dziewczynka umiera.
Codzienne trudy życia rodziny, opisywane dzień po dniu, jest przeplatane opowieściami biblijnymi o stworzeniu świata.
Podczas spotkania doszliśmy do wniosku, że nie mamy prawa osądzać drugiego człowieka przez pryzmat ułomności, braków, pochodzenia, różnic w wyglądzie.
Autorka pokazuje jak nietolerancyjni i okrutni mogą być „normalni ludzie”. Przypomina także, że nie wszystko zależy od nas i nie wszystko da się zaplanować. Trzeba czasem przewartościować swoje życie i starać się dostosować do tego co niesie każdy dzień.
Zachęcamy do przeczytania. Jest to piękna, wzruszająca i wielowarstwowa historia.
Na następne spotkanie DKK zapraszamy już 9 listopada 2022 roku o godzinie 17 również
w Galerii Miejskiej. Tematem spotkania będzie książka N.H Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów.
Serdecznie dziękujemy Galerii Miejskiej za udostępnienie miejsca spotkania i stworzenie miłej atmosfery.


 

 Lista aktualności
fb
blog
Serwis www.biblioteka.sroda.wlkp.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.