banner

AKTUALNOŚCI

Warsztaty międzykulturowe.

W środę 12 października 2022 odbyły się czwarte warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży cudzoziemskiej.

W środę 12 października 2022 odbyły się czwarte warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży cudzoziemskiej, finansowane przez Województwo Wielkopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etapII – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców” w ramach Funduszu Azylu,Migracji i Integracji 2014-2020 dla Celu szczegółowego 2 Integracja/Legalna Migracja.
Warsztaty odbyły się znowu w Szkole Podstawowej nr 2, na sali gimnastycznej. Wzięła w nich udział grupa 35 dzieci w wieku 6-8 lat, a pomagała nam w organizacji jako tłumaczka-wolontariuszka p. Olha Kozlowska z ramienia szkoły. Zajęcia prowadziły instruktorki z biblioteki, a spektakl zademonstrowały aktorki z Teatru Blaszany Bębenek . Dzieci najpierw zapoznały się z planem zajęć, potem były bardzo zainteresowane przygotowaniami do spektaklu, czynionymi za zasłonami, a samo przedstawienie wprawiło ich w entuzjazm. Okazało się, że temat Asterixa i Obelixa jest im znany, lubią tych bohaterów, wręcz głośno pomagali aktorom prowadzić fabułę, niektórzy nawet wstawali z miejsc. Tłumaczka na bieżąco pomagała porozumieć się tym, którzy nie wszystko rozumieli.
Dalej dzieci z zapałem zaczęły rysować sceny, które najbardziej im się spodobały w przedstawieniu. Robiły to indywidualnie lub wspólnie, w pozycjach dowolnych, techniki też były rozmaite.
Na koniec dzieci otrzymały słodycze na pamiątkę udziału w zajęciach, a potem wszystkie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi pracami.


 

 Lista aktualności
fb
blog
Serwis www.biblioteka.sroda.wlkp.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.